*Školské projekty*

Školský projekt:Čítam, čítaš, čítame , šk. rok 2017/2018

----------------------------

školský rok 2017/2018

Zo školského projektu: „Čítam, čítaš, čítame“

Dátum: 13. 03. 2018

Trieda: 1.A

Počet žiakov: 11

Miesto konania: učebňa č. 2

Predmet: SJL – čítanie

Vyučujúca: Mgr. Banetková R.

Dňa 13. marca 2018 sa žiaci 1. ročníka zapojili do školského projektu pod názvom: Čítam, čítaš, čítame. Na vyučovacej hodine slovenského jazyka žiaci v tento deň dostali svoju prvú školskú knihu : Smieško z 1.A. Najskôr si žiaci spoločne s p. uč. prečítali úryvok z tejto knihy, kde sa zoznámili s hlavnými hrdinami tohto príbehu. V čítaní knihy budú ďalej pokračovať na hodinách čítania. Knižný príbeh o malom Smieškovi sa žiakom zapáčil a tešia sa na jeho pokračovanie.

V druhej časti projektu sa všetci žiaci presunuli do zadnej časti triedy, kde počas vyučovania pracujú začlenení žiaci a žiaci so ŠVVP, ktorí potrebujú asistentov učiteľa. Tu im pani učiteľka prečítala príbeh o stratenom písmenku a nezbedných samohláskach, aby sa tak do tohto projektu mohli zapojiť žiaci, ktorí ešte nevedia čítať ako i žiak s výraznou poruchou reči (NKS), ktorý nerozpráva. Títo žiaci pri čítaní rozprávky vyhľadávali písmená a slabiky, ktoré im pomáhali skladať všetci žiaci triedy.

Mgr. Banetková R.

************************************************************************************************

„Čítam, čítaš, čítame“

Dátum: 13.03.2018

Trieda: II.A

Predmet: SJL

Dňa 13.03.2018 sa žiaci II.A triedy zapojili do školského projektu pod názvom: „Čítam, čítaš, čítame“.  Na vyučovacej hodine SJL žiaci v tento deň čítali  rozprávku Medovníková chalúpka z knihy Z rozprávky do rozprávky od Pavla Dobšinského.  Oboznamovali sa s hlavnými postavami, snažili sa prerozprávať rozprávku vlastnými slovami.  V druhej časti hodiny kreslili svoje predstavy o medovníkovej chalúpke a zlej ježibabe.

Ing. Jarmila Krišťáková

Projekt: Čítam, čítaš, čítame

Dňa 13.03.2018 prebiehal na škole školský projekt - Čítam, čítaš čítame.

Žiaci  III.A a III.B  triedy v rámci tohto projektu  čítali text - O dvanástich mesiačikoch  z knihy Najkrajšie slovenské   rozprávky od Pavla Dobšinského. Žiaci  V.A   triedy čítali text - Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas  tiež  z knihy Najkrajšie slovenské   rozprávky od Pavla Dobšinského. Žiaci  VII .A   triedy  čítali text  z knihy Poškoláci  od Gabriely  Futovej.

Mgr. Zuzana Škorníková

Zo školského projektu ,, Čítam, čítaš, čítame“  IV.A

Dňa 13.03.2018 sa žiaci IV. A triedy zúčastnili školského projektu ,, Čítam, čítaš, čítame“.

Žiaci si spoločne prečítali text z knihy My deti z Trávnikov od autorky Ľubice Suballyovej.

Po prečítaní sme si text rozoberali a žiaci odpovedali na rôzne otázky.

Žiaci pracovali aj s úlohami v pracovnom liste.

Na záver hodiny, k danému článku, pridali ilustráciu.

Mgr. Alena Chajdáková

********************************************************

Dňa 13. 3. 2018 sa žiaci 6. A, 8. A, 8. B a 9. A zapojili do školského projektu „Čítam, čítaš, čítame“.

Žiaci 6. A triedy spoločne čítali zbierku básni od Milana Rúfusa – Deťom.

Dielo od Roberta Arthura, Traja pátrači – Záhada faraónovho odkazu si prečítali žiaci 8. A a 8.B triedy.

Do knihy, od už spomínaného autora, Roberta Arthura, Traja pátrači - Záhada internetového upíra sa začítali žiaci 9. A triedy.

Mgr. Kristína Foldinová

**********************************************************************

Projekt – Čítam, čítaš, čítame v Školskom klube detí

Dňa 13. 03. 2018 sa ŠKD zapojil do školského projektu, čítam, čítaš, čítame.

Najskôr sme si porozprávali, aké je dôležité čítanie pre život. Každý rok si pripomíname marec mesiac knihy, kedy sa ešte viacej venujeme čítaniu.

Deti si vybrali knihy, ktoré priniesla vychovávateľka. Posadali si a každý si prečítal jednu rozprávku. Rozprávali sme si čo čítali. Vymaľovali si obrázky a spoločne si vytvorili čitateľský kútik, ktorý budeme aj naďalej využívať ako kútik na čítanie.

Staršie deti si posúvali knihu a čítali postupne úryvky z knihy, ktorú napísala Ružena Smatanová: Prázdniny u starej mamy.

Miladka   Marcová

Viac fotrografií z projektov nájdete vo fotoalbume.