*Školské projekty*

Zdravý životný štýl

Zdravý životný štýl – školský projekt

IV.A

Dňa 29.06. 2023 sa trieda IV.A zapojila do školského projektu pod názvom „Zdravý životný štýl“. V rámci dňa sme sa rozprávali o zdravej a vyváženej strave či o pohybe na čerstvom vzduchu. Vymenovali sme si benefity aké nám prinášajú ovocie a zelenina. Tiež sme načrtli tému o tom, ako negatívne vplývajú na naše zdravie cigarety, či mobilné telefóny.
Deti si taktiež priniesli ovocie, zeleninu a mliečne výrobky, ktoré sme všetci spoločne skonzumovali. Neskôr sme sa presunuli na školské ihrisko, kde sme sa trošku rozhýbali a zahrali sme si futbal.

Tr. uč. Mgr. Adriána Hrušková

-----------------------------

Zdravý životný štýl – projekt 5.A

,,V zdravom tele zdravý duch“

Cieľom projektu bolo žiakov naučiť k zdravému životnému štýlu, vysvetliť význam ovocia a zeleniny a rozpoznať zdravé a nezdravé potraviny. Na úvod sme si pozreli prezentáciu o zdravom životnom štýle a potom sme si pripravili slávnostný stôl ako má vyzerať správna výživa. Touto aktivitou sme sa snažili vytvoriť emocionálny zážitok, ktorý by ich motivoval k zdravej životospráve. Danou činnosťou v našom projekte sme prispeli k rozvoju lepšieho vzťahu detí k zdravej výžive. Pri dodržiavaní správnej výživy budú zdravý, odnesú si do života aj správne zásady a návyky. Správnym stravovaním možno predchádzať väčšine civilizačných ochorení.

Mgr. Jozef Rucek

----------------------------------

Zdravý životný štýl

trieda: VI.B (ročník piaty, šiesty, siedmy)

Počet žiakov: 3

tr. uč.: Mgr. Banetková R.

Cieľ projektu: Oboznámiť žiakov so zásadami racionálnej stravy, pohybovom režime, o racionálnom využívaní voľného času a negatívnych vplyvov rôznych závislosti.

Dňa 29.06. 2023 v triede VI. B prebehol projekt zameraný na osvojenie si zásad správnej a vyváženej stravy a pohybové aktivity. Žiaci boli oboznámení prostredníctvom prezentácie so zásadami racionálnej stravy, kde vypracovali pracovný list zameraný na triedenie zdravých a nezdravých potravín. Nasledovala ochutnávka ovocia a zeleniny spoločne s netradičnými potravinami dostupnými v našich obchodoch. Po ochutnávke nasledovala beseda, ako žiaci využívajú svoj voľný čas, či sa venujú pohybovým aktivitám a v akej miere. V závere projektu si žiaci pozreli krátke video o negatívnych vplyvoch rôznych závislostí.  Nakoniec sme spoločne vytvorili nástenku z projektu.

V Klokočove, 29. 06. 2023                                       Mgr. Banetková R. , tr. uč.

----------------------------------------

,,Zdravý životný štýl“

VII.A

Dňa 29.06.2023 sa žiaci triedy VII.A zapojili do školského projektu ,,Zdravý životný štýl“ Hlavným cieľom projektu bolo poukázať na zdravý spôsob stravovania a viesť žiakov k zdravému životnému štýlu, ktorý v sebe zahŕňa okrem vyváženej stravy i dostatok aktívneho pohybu. Diskutovali sme o jednotlivých pre zdravú výživu dôležitých zložkách potravy, ako sú obilniny, ovocie, zelenina a mliečne výrobky. Poukázali sme na to, že v jedálnom lístku Slovákov sú málo zastúpené ryby, najmä tie morské.
Pomocou potravinovej pyramídy sme si ukázali, aké je najvhodnejšie zastúpenie jednotlivých živín v našej strave, ktorá by mala byť pestrá. Vysvetlili sme si rozdiel medzi energetickou a biologickou hodnotou potravín. Našu pozornosť sme upriamili taktiež na dôležitosť pitného režimu.
Taktiež sme triedili potraviny a nápoje na zdravé a nezdravé. Žiaci si vyberali z obrázkov jedál a nápojov, ktoré bežne požívajú. Každý obrázok bol obodovaný. Na konci sčítali svoje body a podľa príslušnej tabuľky vyhodnotili spôsob svojho stravovania. Žiaci si doniesli ovocie, mliečne výrobky a ďalšie zdravé potraviny, na ktorých si na záver pochutili.

PaedDr. Ľubomír Kadura

-----------------------------------------------------------------------------

Školský projekt – Zdravý životný štýl

Trieda: VIII.A

Triedna učiteľka: Mgr. Vavrincová N.

Dňa 29.06. 2023 sa žiaci VIII. A zapojili do školského projektu „Zdravý životný štýl.“

Prvú vyučovaciu hodinu sme diskutovali o správnych stravovacích i pohybových návykoch. Žiaci definovali, čo je v ich jedálničku zdravé a čomu by sa mali radšej vyhnúť. Okrem toho sme sa rozprávali aj o športoch a aktivitách, ktorým sa ôsmaci venujú vo voľnom čase.

Počas ďalších dvoch hodín sme si pripravili zdravé pochúťky.

Nakoniec sme sa vybrali von a zašportovali si. Chlapci si zahrali basketbal a futbal, dievčatá bedminton a vybíjanú.