*Školské projekty*

Projekt „Deň Zeme“ 2021/22

Projekt „Deň Zeme“: na životnom prostredí záleží aj nám v 5.B

Pri príležitosti Dňa Zeme pripravuje  škola Klokočov  každoročne pre našich žiakov podujatie. Cieľom podujatia je pozdvihnutie environmentálneho povedomia detí tvorivým a hravým spôsobom rôznymi projektmi v triedach, ale i vo vonkajšom prostredí. Keďže je toho veľa, čo chceme naučiť naše deti, vytvorili sme si v škole akčný plán, ktorý pozostával z cieľov a úloh, ktoré sme deťom predstavili a napokon spoločne s nimi aj zrealizovali.

Kam patrí papier, plast, či kov? Pri tejto aktivite si žiaci pripravili nástenku s farebnými košmi, ktoré si  vymaľovali a nad každý kôš reálne pripevnili časť odpadu, ktorý do koša patrí. Namaľovali krásnu planétu, vôkol ktorej nalepili obrázky, ktoré jej prospievajú aj neprospievajú. Taktiež vytvorili obrázky formou koláže, kde do zelených srdiečok písali, ako môžu i oni chrániť prírodu. Pracovali i s plastovým odpadom, kde sa presvedčili o tom, že tento odpad nemusí skončiť len v smetnej nádobe, ale môže z neho vzniknúť ešte  niečo pekné. Boli to práve štuple z plastových fliaš, s ktorými sa deti vyhrali a spoločne so svojimi učiteľkami nalepili štuple na kartónový kruh, ktorý sa rázom premenil na planétu ZEM. Okolie planéty dotvorili kvetinovou lúkou vytvorenou z farebných štupľov od plastových fliaš. Úplná odmena v podobe dobrého pocitu, že i ONI predsa len niečo dobré pre našu Zem spravili, nastala až pri ukončení poslednej aktivity, ktorou bola cesta do prírody. V okolí školy žiaci vyzbierali odpadky a aj tou troškou prispeli k čistejšiemu prostrediu okolia našej školy. Odmenou im bol už spomenutý dobrý pocit a celkovo krásne strávený a oslávený Deň Zeme.

Mgr. Moravčíková A.

ŠKD

Deň Zeme sme si uctili aj v ŠKD. Celý mesiac apríl sme si pripomínali, ako mesiac lesov.

Rôznymi aktivitami , rozhovormi, činnosťami, ktoré hovorili aká je vzácna príroda, aký je dôležitý les pre ľudstvo. Musíme si chrániť životné prostredie. Nerozhadzovať odpadky.
Mesiac sme ukončili dňom Zeme, kde sme si urobili kvíz a spoločne vytvorili nástenku, ako chránime životné prostredie. Po zime ostalo v prírode veľa odpadkov.

Spolu sme aspoň kúsok očistili okolo potoka, kde sa radi hráme.

vychovávateľka Miladka Marcová