Žiacka školská rada

Predseda – Kristián Nekoranec

Podpredseda – Nikola Hrušková

Pedagogický koordinátor – Mgr. Nina Vavrincová

-------------------Činnosť šk. rady v tomto šk. roku----------------------

Zasadnutia ŽŠR v školskom roku 2017/2018.

ŽŠR zasadala každý mesiac v priebehu celého školského roka. Na prvom zasadnutí sa členovia ŽŠR oboznámili so štatútom ŽŠR a následne si zvolili svojho predsedu, ktorý predkladal návrhy žiakov vedeniu školy.

Zloženie ŽŠR:

Mazúrová K. – V.A

Jaroš J. – VI.A

Jozek M. – VII.A

Nekoranec K.  VIII.A (predseda ŽŠR)

Hrušková N. – VIII.B

Brezinová S. – IX.A

V nasledujúcich mesiacoch žiaci pravidelne predkladali svoje návrhy, ku ktorým sa vyjadrila pani riaditeľka. Väčšina návrhov sa stretla s porozumením vedenia školy a žiakom sa tak podarilo presadiť niekoľko zaujímavých návrhov.

Zoznam návrhov, ktoré boli realizované v danom školskom roku:

• Organizovanie besied s úspešnými rodákmi a významnými osobnosťami

Pani riaditeľka pozvala na besedu s našimi žiakmi rodáka z našej obce, pána RNDr. Františka Jaroša PhD., ktorý vyučuje na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave. Táto beseda sa uskutočnila v marci 2018.

V máji našu školu navštívil pán RNDr. Pavol Demeš CSc., občiansky aktivista a bývalý minister medzinárodných vzťahov SR.

• Odmeny za vzornú dochádzku

Pôvodne mali naši žiaci schválený výlet za výbornú dochádzku, ktorý by preplatila škola, ale keďže dochádzka našich žiakov nebola veľmi dobrá, výlet sa nekonal. Žiaci s najlepšou dochádzkou získali vecné ceny i sladké odmeny.

• Charitatívna činnosť

Naša škola sa pravidelne venuje charitatívnej činnosti napr. „Hodina deťom“, Deň narcisov“. Okrem týchto aktivít sa naši žiaci mohli zapojiť do dobrovoľnej zbierky kníh a hračiek pre deti z detského domova a zbierky krmiva a starých prikrývok pre zvieratá v útulku v Korni.

• Zakúpenie futbalových bránok

• Karneval pre žiakov II. stupňa

Karneval pre starších žiakov sa nakoniec nekonal, pre nezáujem väčšiny žiakov II. stupňa.

• Zakúpenie nového dataprojektoru - VIII.A

• účelové cvičenia - túry

• Oprava protišmykových gúm na schodoch

Zoznam návrhov, ktoré sa nepodarilo presadiť:

• Kúpa automatu na nápoje
  • Stretnutie so záchranármi