Žiacka školská rada

Súhrnná správa 2022/2023

Súhrnná správa zo zasadnutí ŽŠR v školskom roku 2022/2023

V školskom roku 2022/2023 ŽŠR zasadala deväťkrát. Na prvom zasadnutí sa žiaci oboznámili so štatútom ŽŠR a zvolili si svojho predsedu, ktorý o predložených návrhoch rokoval s pani riaditeľkou a následne členov rady informoval o výsledkoch rokovania.

Zloženie ŽŠR

V.A – Ramšová Pavlína

VI.A – Marcová Kristína

VII. A – Stopková Elena

VIII. A – Střelec Matěj

IX.A – Staník Tomáš

Za predsedu ŽŠR pre daný školský rok bol zvolený Tomáš Staník z IX.A triedy.

Návrhy, ktoré predkladal pani riaditeľke sa vo väčšine prípadov stretli s porozumením a pochopením. Vedenie školy sa snažilo vyjsť v ústrety žiackym návrhom.

Zoznam návrhov, ktoré boli realizované v školskom roku 2022/2023:

• Žiakom V.A a VI.A bol zabezpečený koberec do tried.
  • Systematicky prebiehala oprava roliet, niektoré boli nahradené závesmi. Pani riaditeľka plánuje rozsiahlu opravu starých žalúzií.
  • Na dievčenských aj chlapčenských toaletách boli namontované funkčné zámky na dvere záchodov.
  • Na škole sa konal turnaj vo vybíjanej a florbale medzi jednotlivými triedami našej školy. V spolupráci s obcou sa uskutočnil turnaj vo futbale medzi kysuckými školami. Žiaci súťažili o pohár starostu obce.
  • V VI.A triede bol vymenený starý notebook za nový.
  • Členovia ŽŠR navrhli kritéria hodnotenia učiteľov a na záver školského roka zorganizovali hlasovanie o najlepšieho učiteľa školy. Najlepší učiteľ bol ocenený pani riaditeľkou na slávnostnom ukončení školského roka.

Žiaci hodnotili učiteľov v nasledujúcich bodoch:

1. Ľudský prístup

2. Zrozumiteľnosť výkladu

3. Ochota, komunikácia so žiakmi

4. Objektívnosť

5. Spôsob vyučovania – aktivity

• Do dvoch tried boli zakúpené nové reproduktory.
  • Do VI. A a IX.A boli zakúpené sieťky na stenu, na ktoré si žiaci môžu dávať svoje projekty a práce.

Zoznam návrhov, ktoré sa nepodarilo zrealizovať:

• Kúpa vakov na sedenie do tried.
  • Kúpa nového kompresoru na fúkanie lôpt.
  • Zabezpečenie automatu na jedlo a nápoje.