Žiacka školská rada
Základné informácie
Správa zo zasadnutí a činnosti Žiackej školskej rady za školský rok 2024/2025
V školskom roku 2024/2025 sa Žiacka školská rada (ŽŠR) stretávala pravidelne, aby zastupovala záujmy žiakov a podieľala sa na zlepšovaní školského prostredia. Vďaka spolupráci so žiakmi, pedagógmi a vedením školy sa podarilo zrealizovať viacero aktivít a návrhov:
1. Zlepšenie školského prostredia:
Na podnet žiačok sa podarilo zabezpečiť a nainštalovať nové zrkadlá na dievčenské toalety, čím sa zvýšil komfort a hygiena v školských priestoroch.
2. Prednášky a besedy:
ŽŠR navrhla, aby sa na našej škole konalo viac besied s našimi rodákmi.
Vďaka iniciatíve pani učiteľky Kasákovej sa uskutočnila beseda a interaktívna prednáška s majsterkou Slovenska v boxe, Emou Hruškovou, ktorá motivovala žiakov k športu a zdravému životnému štýlu.
Pani učiteľka Vavrincová zorganizovala besedu s rodákom Pavlom Polkom, členom protifašistického odboja. Témou bola druhá svetová vojna.
3. Športové a vzdelávacie aktivity:
Uskutočnil sa turnaj vo vybíjanej, ktorý podporil športového ducha a tímovú spoluprácu medzi triedami.
Žiaci 9. ročníka si pripravili rovesnícke vzdelávanie na tému holokaust, čím prispeli k šíreniu povedomia o dôležitých historických udalostiach.
4. Hodnotenie tried:
Od budúceho školského roka sa budú hodnotiť triedy na základe vopred stanovených kritérií (napr. správanie, aktivita na vyučovaní, účasť na školských akciách a pod.).
Na základe výsledkov hodnotenia triedy získajú odmeny, ako napríklad:
žolík na skúšanie,
výlet do Sudoparku.
5. Tematické dni:
Pani riaditeľka schválila návrh na realizáciu tematických dní, ktoré mali spestriť školský život. Napriek tomuto schváleniu sa však tematické dni neuskutočnili, keďže zo strany žiakov neprišli žiadne konkrétne návrhy.Vypracovala: Mgr. Vavrincová Nina
------------------------------------------------------
Žiacka školská rada
(ďalej ŽŠR) sa na našej škole vytvorila v školskom roku 2017/2018.
Jej snahou je docieliť spoluprácu pedagógov a žiakov pri utváraní i realizácii plánov spoločnej činnosti, nahradiť pasívnu účasť žiakov na spoločenských podujatiach ich priamou aktivitou na výbere, príprave, realizácii i hodnotení podujatia: naučiť žiakov verejne vystupovať, vhodne argumentovať svoje názory i názory rovesníkov z tried, niesť istú mieru zodpovednosti za život vo svojej škole a zároveň podporiť sebadôveru, samostatnosť, tvorivosť a umožniť sebarealizáciu žiakov, zážitkovou formou si vyskúšať v malom školu demokracie a života.-------------------------------------------------------------------