Profil školy História školy ŠkVP Učebný plán inovovaný pre 1. – 4. ročník (ISCED 1) Učebný plán - inovovaný pre 5. – 9. ročník (ISCED 2) Učebný plán pre žiakov s ľahkým stupňom mentálneho postihnutia pre primárne vzdelávanie Učebný plán pre žiakov s autizmom alebo ďalšími pervazívnymi vývinovými poruchami s mentálnym postihnutím Učebný plán pre žiakov so stredným stupňom mentálneho postihnutia pre primárne vzdelávanie Učebný plán pre žiakov s poruchami aktivity a pozornosti pre primárne vzdelávanie a nižšie stredné vzdelávanie Učebný plán pre žiakov chorých a zdravotne oslabených pre primárne vzdelávanie - Variant D Učebný plán pre žiakov chorých a zdravotne oslabených so stredným st. mentálneho postihnutia pre primárne vzd. – variant C Prevádzkový poriadok Základnej školy Klokočov Školský poriadok Vnútorný systém hodnotenia a klasifikácie žiakov v ZŠ Klokočov Vnútorná smernica o slobodnom prístupe k informáciám Finančná gramotnosť 2017, 2018, 2019 - 21_22_23 Školská jedáleň - Smernica Vnútorný  poriadok ŠKD Interná smernica o používaní mobilných zariadení počas vyučovacieho procesu Interná smernica  : „ Riešenie šikanovania žiakov“ FOTO školy

O škole, Dokumenty

* Označenie pre disponibilné hodiny

Poznámky k učebnému plánu  v školskom roku 2016/2017

1. Vyučovacia hodina má 45 minút v tomto rozdelení učebného plánu.
  2. Žiak so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami bude zaradený v bežnej triede.
  3. Žiak v 1. ročníku bude prítomný na vyučovaní podľa odporúčania lekára pre deti a dorast 20 vyučovacích hodín.  V 1. ročníku sa nebude zúčastňovať: MAT – 1 vyučovacia hodina a SJL – 1 vyučovacia hodina.
  4. Voliteľné hodiny sme využili na navýšenie hodinovej dotácie k existujúcim vyučovacím predmetom: v prvom ročníku slovenský jazyk a literatúra, rozvíjanie grafomotorických zručností, matematika, výtvarná výchova, v druhom ročníku slovenský jazyk a literatúra, pracovné vyučovanie, rozvíjanie grafomotorických zručností, výtvarná výchova, v treťom ročníku slovenský jazyk a literatúra, rozvíjanie grafomotorických zručností, pracovné vyučovanie, výtvarná výchova, vo štvrtom ročníku slovenský jazyk a literatúra, rozvíjanie grafomotorických zručností, pracovné vyučovanie, výtvarná výchova, v piatom ročníku slovenský jazyk a literatúra, rozvíjanie grafomotorických zručností, pracovné vyučovanie, výtvarná výchova, v šiestom ročníku slovenský jazyk a literatúra, rozvíjanie grafomotorických zručností, pracovné vyučovanie, výtvarná výchova, v siedmom ročníku slovenský jazyk a literatúra, informatika, výtvarná výchova, telesná a športová výchova, v ôsmom ročníku slovenský jazyk a literatúra, informatika, výtvarná výchova, telesná a športová výchova, v deviatom ročníku slovenský jazyk a literatúra, informatika, výtvarná výchova, telesná a športová výchova a v desiatom ročníku slovenský jazyk a literatúra, informatika, výtvarná výchova, telesná a športová výchova.
  5. Vyučovaciu hodinu špecifického vyučovacieho predmetu rozvíjanie komunikačnej schopnosti zabezpečujú dvaja pedagogickí zamestnanci.
  6. Vyučovací predmet pracovné vyučovanie je možné vyučovať v dvojhodinových celkoch.
  7. Vyučovací predmet výtvarná výchova je možné vyučovať v dvojhodinových celkoch.

Prerokovaný v Pedagogickej rade dňa: 05.09.2016

Prerokovaný v Rade školy dňa: 09.09.2016

Poznámky k učebnému plánu pre žiakov so stredným stupňom mentálneho postihnutia pre primárne vzdelávanie v školskom roku 2017/2018:

1. Vyučovacia hodina má 45 minút v tomto rozdelení učebného plánu.
  2. Žiak so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami bude zaradený v bežnej triede, v triede I.A, ročník druhý.
  3. Žiak v 2. ročníku bude prítomný na vyučovaní podľa odporúčania lekára pre deti a dorast 20 vyučovacích hodín.  V 2. ročníku sa nebude zúčastňovať: PCV – 1 vyučovacia hodina a SJL – 1 vyučovacia hodina, RGZ – 1 vyučovacia hodina.

Prerokovaný v Pedagogickej rade dňa: 28.08.2017

Prerokovaný v Rade školy dňa: 30.08.2017

Poznámky k učebnému plánu pre žiakov so stredným stupňom mentálneho postihnutia pre primárne vzdelávanie v školskom roku 2018/2019:

1. Vyučovacia hodina má 45 minút v tomto rozdelení učebného plánu.
  2. Žiak so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami bude zaradený v bežnej triede, v triede II.A, ročník tretí.
  3. Žiak v 3. ročníku bude prítomný na vyučovaní podľa odporúčania lekára pre deti a dorast 20 vyučovacích hodín.  V 3. ročníku sa nebude zúčastňovať: PCV – 1 vyučovacia hodina a SJL – 1 vyučovacia hodina, RGZ – 1 vyučovacia hodina, VYV – 1 vyučovacia hodina.
  5. Vyučovaciu hodinu špecifického vyučovacieho predmetu rozvíjanie komunikačnej schopnosti zabezpečuje školský špeciálny pedagóg a asistent učiteľa.
  6. Logopédiu základná škola zabezpečuje externe.
  7. Vyučovací predmet pracovné vyučovanie je možné vyučovať v dvojhodinových celkoch.
  8. Vyučovací predmet výtvarná výchova je možné vyučovať v dvojhodinových celkoch.

Prerokovaný v Pedagogickej rade dňa: 27.08.2018

Prerokovaný v Rade školy dňa: 03.09.2018

Poznámky k učebnému plánu pre žiakov so stredným stupňom mentálneho postihnutia pre primárne vzdelávanie v školskom roku 2019/2020:

1. Vyučovacia hodina má 45 minút v tomto rozdelení učebného plánu.
  2. Žiak so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami bude zaradený v bežnej triede, v triede III.A, ročník štvrtý.
  3. Žiak v 4. ročníku bude prítomný na vyučovaní podľa odporúčania lekára pre deti a dorast a na základe žiadosti zákonného zástupcu žiaka  18 vyučovacích hodín. V 4. ročníku sa nebude zúčastňovať: PCV – 2 vyučovacie hodiny a SJL – 1 vyučovacia hodina, RGZ – 1 vyučovacia hodina, VYV – 1 vyučovacia hodina, MAT – 1 vyučovacia hodina.
  6. Logopédiu základná škola zabezpečuje externe.

Prerokovaný v Pedagogickej rade dňa: 21.08.2019

Prerokovaný v Rade školy dňa: 28.08.2019