Základné informácie Informácie pre rodičov - deviatakov Dokumenty Dni voľby povolania 2020 užitočné odkazy aktuálne informácie 2023/2024 Prijímačky na štúdium na SŠ 2024

Výchovné poradenstvo

Dni voľby povolania 2020

Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Čadci organizuje

v šk. roku 2020/21  pre žiakov končiacich tried ZŠ

15. ročník   DŇA VOĽBY POVOLANIA.

Dátum DOD na ZŠ Klokočov    bude  5.10. 2020 ( pondelok)

Žiadam rodičov aby vyplnili čitateľne, paličkovým písmom tlačivo /A/ Žiadosť rodičov  a nezabudli sa podpísať 1x na  prednú  stranu a potrebné je podpísať sa aj na druhú stranu!

Žiak bez podpísaného tlačiva nemôže byť testovaný.

Výchovný poradca uvedie pracovníka CPPPaP v Čadci do triedy, kde budú žiaci realizovať 1.časť DVP.

V rámci prvej časti realizácie DVP psychológ v triede ZŠ zrealizuje prednášku o Voľbe povolania, po ktorej bude nasledovať psychologické vyšetrenie orientačných intelektových schopností dieťaťa a záujmový test na profesijnú orientáciu, kde si dieťa vytipuje niekoľko povolaní podľa jeho záujmov, v ktorých je vysoká pravdepodobnosť jeho úspešného uplatnenia sa. Trvanie prednášky a psychologického vyšetrenia bude trvať cca. 90 min./1 trieda.

Druhá časť realizácie DVP sa bude konať po ukončení psychologického vyšetrenia formou online kariérového poradenstva (konzultácie) so psychológom v stanovenom termíne, ktorý bude každej škole vopred doručený. Výchovný poradca zabezpečí na termínom určený deň miestnosť s počítačom, na ktorom bude nainštalovaná aplikácia ZOOM, kde poskytne postupne jednotlivo každému žiakovi online priestor pre kariérové poradenstvo so psychológom, zabezpečí koordináciu a poradie online konzultácií žiakov so psychológom. Online kariérové poradenstvo so žiakmi bude prebiehať v čase od 8:00 - 12:30  s prestávkami.

NOVÉ: Rodičia budú mať možnosť telefonicky sa informovať ohľadom výsledkov svojho dieťaťa na telefónnom čísle 0904744717 v ten istý deň poobede od 13.30-15.30, kedy bude poskytnuté doobeda online kariérové poradenstvo so psychológom (nie v deň vyšetrenia, ale v deň výsledkov). Výchovný poradca zabezpečí, aby boli rodičia o tomto termíne a možnosti informovaní.

Dieťa bude tiež oboznámené s možnosťami ohľadom svojho ďalšieho štúdia

a povolania, ktoré môže získať na internete a keďže dieťa v rámci DVP vyplní Záznamový hárok pre žiakov (kópia ostáva psychológovi) - môže tento záznamový hárok slúžiť ako podklad k ďalšiemu rozhovoru a rozhodovaniu sa pre rodiča. Na základe získaných informácií, kde si dieťa samo uvedomí svoje možnosti, záujmy a predpoklady, po rozhovore so psychológom a s rodičom si môže tieto informácie konfrontovať a osobne upresniť na Veľtrhu – burze  informácií, vzdelávania a zamestnanosti – EXPO KARIÉRA ČADCA.

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE:

NOVÉ: DVP sa  budú realizovať v dvoch dňoch, jeden deň  na škole, iný deň online.

Deň prednáškový a testovací:

Predbežný program Dňa voľby povolania (individuálne sa môže meniť na jednotlivých školách):

1. Voľba povolania – prednáška (30min.)
  2. Orientačný  intelektový test (15 min.)
  3. Záujmový test na profesijnú orientáciu (45 min.)

Deň konzultačný:

Doobeda online konzultácia a kariérové poradenstvo so žiakmi (žiaci majú so sebou záznamový hárok, kópiu má psychológ).

Poobede telefonická konzultácia s rodičmi, ktorí zavolajú na tel. č. 0904744717.

Termín tohto dňa Vám bude dodatočne oznámený.

Kompletné organizačné pokyny na pripojenie sa k online kariérnemu poradenstvu cez aplikáciu ZOOM Vám zašleme deň pred jeho začatím.

Všetky uvedené informácie budú predmetom konzultácie pracovníka CPPPaP s výchovným poradcom. V prípade akýchkoľvek nejasností nás kontaktujte na tel. č. 0904744717 alebo na emailovej adrese: poradnacadca@gmail.com.