Školský program OVOCIE, ZELENINA, MLIEKO EKO Grand SAD 2023 Národný projekt POP III Aktívna škola Projekty a Aktivity ZŠ Klokočov v oblasti športu, ochrany prírody a zdravia, charity, či vzdelávania S efektívnou inklúziou k dôstojnému vzdelávaniu Minihádzaná pre žiakov I. stupňa Športujeme s radosťou PREDMETOVÉ PROJEKTY, žiacke práce Veľkonočné dielne Čitateľská gramotnosť Deň Zeme 2018/19 Vzdelávací grantový program - Smart región 2018 Zdravá výživa Vianočné besiedky 2018 "Záhrada, ktorá učí" Číta celá škola Vianočné besiedky 2019 Projekt: Rozvoj kľúčových kompetencií žiaka základnej školy v oblasti informačno – komunikačných technológií Projekt: Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II Letná škola 2020, 2021 Projekty v spolupráci s ÚPSVaR Čadca Edukačné programy Podpora ochrany detí pred násilím Eko Alarm Jarná škola "Spolu múdrejší" Spolu múdrejší II Triedim, triediš, triedime Školský ovocný sad Rozvojový projekt-Podpora DPŠ a RŠ “Spolu múdrejší 3” Projekt: Globálne ekologické problémy Chvíle, ktorými sa neplytvá Viem, čo zjem Projekt: Bylinkový raj Bylinková záhrada Z rozprávky do rozprávky_2022_23 Mliečny program RAJO Čítame pre radosť Posilnenie etického správania sa a hodnotového vzdelávania v školách

Národné PROJEKTY ZŠ Klokočov

Vianočné besiedky 2019

Vianočné besiedky

Vianočná besiedka v III.A

Dátum: 20. 12. 2019

Trieda: 3.A

Počet žiakov: 14

Miesto konania: učebňa č. 2

Pedagogický dozor: Mgr. Banetková, Mgr. Staníková, Mgr. Heglasová, A. Smiešková

Dňa 20. decembra 2019 sa i v III.A  konala Vianočná besiedka, cieľom ktorej  bolo ukončenie  kalendárneho roka a pripomenutie si ľudových zvyklostí – tradícii v našom Kysuckom regióne. Žiaci priniesli rôzne občerstvenie, no najvďačnejším bodom programu bolo rozdávanie si darčekov pri Vianočnom stromčeku.  Žiaci  si na triednickej hodine vylosovali spolužiaka, ktorému pripravili malé prekvapenie pod vianočný stromček. Okrem darčekov, ktoré si pripravili navzájom  žiaci, každý kto chcel dostal darček podľa vlastného výberu od  pani učiteľky triednej a pani učiteľky Mgr. Lenky Staníkovej.  Nechýbala ani vianočná rozprávka, či vianočné koledy, ktoré si žiaci s chuťou zaspievali. Vianočnú atmosféru spríjemnila vianočná výzdoba od pani učiteľky Mgr. Márii Heglasovej.

V Klokočove, 20.12. 2019                                                         triedna učiteľka: Mgr.  Banetková R.

----------------------------------------

Vianočná besiedka V.A

Žiaci V.A triedy si vychutnali posledný školský deň pred prázdninami v príjemnom vianočnom duchu. Najskôr sme sa zúčastnili svätej omše v našom kostole.

Po omši si žiaci rozdali darčeky. Potom sme sa zapojili do vianočných aktivít a súťaží, ktoré si pre všetkých žiakov našej školy pripravili siedmaci s pánom učiteľom Rucekom.

Pred odchodom domov na vytúžené prázdniny sme si pomaškrtili na dobrom občerstvení a zahrali spoločenské hry.

---------------------------------------------------------------------

Správa z triednej akcie: „ Vianočná besiedka.“

Trieda: VI.A

Tr. učiteľka: Mgr. Marcová Ingrid

Dňa 20.12.2019 si žiaci VI.A spríjemnili predvianočný čas triednou akciou pod názvom Vianočná besiedka. Pripravili si vianočnú výzdobu triedy, občerstvenie. Pri počúvaní vianočných kolied  besedovali o vianočných zvykoch a tradíciách. Navzájom sa obdarovali malými darčekmi a spoločne si zaspievali pri stromčeku. Zabavili sa aktivitami a súťažami, ktoré pre nich pripravili žiaci VII.A pod vedením Mgr. Ruceka.

Mgr. Marcová Ingrid, dňa 09.01.2020

----------------------------------------------------

VIII.A

V piatok 20. decembra 2019 prebehol na našej škole projekt Vianočné besiedky, do ktorého sa zapojili aj žiaci VIII. A triedy.

Slávnostný vianočný deň začal svätou omšou v rímskokatolíckom kostole v Klokočove. Po sv. omši sa žiaci presunuli do svojich kmeňových tried a nasledoval bohatý vianočný program. Žiaci si priniesli rôzne spoločenské hry, pri ktorých sa dobre zabávali, súťažili, ale aj spolupracovali. Ostatní žiaci si pozreli film s vianočnou tematikou. Príjemnú vianočnú atmosféru v triede navodil rozsvietený vianočný stromček, voňavé koláčiky a samozrejme, nemohli chýbať ani darčeky, ktorými si deti spravili radosť.

Mgr. Kristína Foldinová

trieda učiteľka

Vianočná besiedka v triede IX.A

Dňa 20.12. 2019, posledný deň pred vianočnými prázdninami, prebehli na našej škole v jednotlivých triedach vianočné besiedky. Žiaci IX.A sa rozhodli spoločne tento deň stráviť hravou formou. Priniesli si rôzne hry, napr. Človeče nehnevaj sa, karty, šachy, Dixit, Aktivity a iné. Z domu si priniesli pohostenie v podobe koláčov, slaného pečiva, obložených chlebíčkov a jednohubiek. Na spríjemnenie predvianočnej atmosféry si púšťali vianočné piesne. Taktiež sa navzájom obdarovali milými darčekmi. Celú dobu vládla v triede priateľská a uvoľnená atmosféra. Domov sme sa rozišli s prianím šťastných a veselých vianočných sviatkov.

Triedny učiteľ PaedDr. Ľubomír Kadura