Školský program OVOCIE, ZELENINA, MLIEKO EKO Grand SAD 2023 Národný projekt POP III Aktívna škola Projekty a Aktivity ZŠ Klokočov v oblasti športu, ochrany prírody a zdravia, charity, či vzdelávania S efektívnou inklúziou k dôstojnému vzdelávaniu Minihádzaná pre žiakov I. stupňa Športujeme s radosťou PREDMETOVÉ PROJEKTY, žiacke práce Veľkonočné dielne Čitateľská gramotnosť Deň Zeme 2018/19 Vzdelávací grantový program - Smart región 2018 Zdravá výživa Vianočné besiedky 2018 "Záhrada, ktorá učí" Číta celá škola Vianočné besiedky 2019 Projekt: Rozvoj kľúčových kompetencií žiaka základnej školy v oblasti informačno – komunikačných technológií Projekt: Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II Letná škola 2020, 2021 Projekty v spolupráci s ÚPSVaR Čadca Edukačné programy Podpora ochrany detí pred násilím Eko Alarm Jarná škola "Spolu múdrejší" Spolu múdrejší II Triedim, triediš, triedime Školský ovocný sad Rozvojový projekt-Podpora DPŠ a RŠ “Spolu múdrejší 3” Projekt: Globálne ekologické problémy Chvíle, ktorými sa neplytvá Viem, čo zjem Projekt: Bylinkový raj Bylinková záhrada Z rozprávky do rozprávky_2022_23 Mliečny program RAJO Čítame pre radosť Posilnenie etického správania sa a hodnotového vzdelávania v školách

Národné PROJEKTY ZŠ Klokočov

Číta celá škola

Číta celá škola 2022/2023

Číta celá škola

Žiaci 2.A a 5.A sa zapojili do celoškolského projektu „Číta celá škola“ a na vyučovaní slovenského jazyka čítali z pekných knižiek. Žiaci 2.A čítali knižku Dobrodružstvo s myškami a žiaci z 5.A čítali knižku  Rozprávky. Obidve triedy si aj vyrobili záložku do knihy, ktorú potom používali pri čítaní.

Mgr. Zuzana Škorníková

Školský projekt  2018/2019

I.A

----------------------------------

II.A

Zo školského projektu: „Čítam, čítaš, čítame“

Dátum: 18. 03. 2019

Triedy: 2.A

Počet žiakov: 12

Miesto konania: učebňa č. 2

Predmet: SJL – čítanie

Vyučujúca: Mgr. Banetková R.

Dňa 18. marca 2019 sa žiaci 2. ročníka zapojili do školského projektu pod názvom: Čítam, čítaš, čítame. Na vyučovacej hodine slovenského jazyka sa žiaci v tento deň oboznámili s knihami, ktoré sú vhodné na čítanie pre deti v ich veku.  Najskôr si žiaci spoločne s p. uč. prečítali názvy kníh a ich autorov, potom viedli rozhovor o knihách, ktoré už doteraz prečítali alebo si ich požičali v knižnici.

V druhej časti projektu sa všetci žiaci presunuli do zadnej časti triedy, kde si spoločne začali čítať knihu od autora Jozefa Pavloviča – Zajkovia Majko a Kajko. Po prečítaní príbehu si žiaci nakreslili obrázok z prečítaného.

Mgr. Banetková R.

----------------------------------------------------

III.A

Zo školského projektu – Číta celá škola

Trieda: III. A

Počet žiakov: 23

Dátum : 22. 03. 2019

Vyučujúca: Mgr. Martina Jančíková

Dňa 22. 3. 2019 sa žiaci tretieho ročníka zapojili do školského projektu Číta celá škola.

Na hodinu čítania si žiaci  priniesli svoju obľúbenú knižku. Spolužiakom ju ukázali a v krátkosti predstavili. Každý žiak povedal, čo sa mu na jeho  knihe páči a porozprával  jej krátky obsah, potom každý žiak prečítal krátky úryvok so svojej knižky.  Na záver hodiny si knihy povymieňali a navzájom popozerali.

-------------------------------

Číta celá škola           IV.A, VI.A, VIII.A

Žiaci  IV.A  triedy v rámci školského projektu  "Číta celá škola " čítali texty "Bryndzovníci, Lesný  bál  a  Valaškár"  z knihy  Zabudnuté  slovenské  rozprávky  od Adely  Banášovej, ktorá knihu tiež aj ilustrovala.

Žiaci  VI.A   triedy čítali texty  "Príbeh  Beáty  Laskej  z  Kežmarského hradu,  Ryby  z  Čertovho  potoka - Bytčiansky  hrad  a Levočská  pani - Levočský  hrad"  z  knihy  Povesti  o  slovenských  hradoch.

Žiaci  VIII .A   triedy   čítali texty  z knihy  Zmätené  dvojičky  zo  slepej  uličky   od Gabriely  Futovej  a  Romana Brata.

Mgr. Škorníková

-----------------------------------

„Číta celá škola“

Školský projekt „Číta celá škola“ zameraný na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti, uplatňovanie prozodických vlastností reči pri čítaní rozsiahlejšieho textu, ale aj na budovanie čitateľských návykov u žiakov, prebiehal na našej škole od 18. do 22. marca.

Dňa 18. marca 2019 sa hodiny literárnej výchovy niesli v inom duchu ako zvyčajne. Keďže je marec, mesiac knihy, deti by sa mali na hodinách viac zamerať na čítanie kníh, ktoré obľubujú. Žiaci V. A, VII. A, IX. A a IX. B vymenili učebnice literatúry za svoje obľúbené knihy. Počas hodín literárnej výchovy sa začítali do literárnych diel slovenských, ale aj zahraničných autorov.

Spoločne si prečítali nasledujúce diela:

V. A – Anton Pajonk: Kysucké rozprávky

VII. A – J. K. Rowlingová: Harry Potter a Kameň mudrcov

IX. A a IX. B – John Stephens: Smaragdový atlas

Mgr. Kristína Foldinová

----------------------------

ŠKD

V dňoch 18. 03. 2019-22. 03. 2019 sa deti zapojili do školského projektu ,,Číta celá škola“

Cieľ: Pracovať s knihami, ilustrovať. Prezentovať rozprávku pred deťmi.

S deťmi z ŠKD sme sa vybrali do rozprávky. Prvákov sme oboznámili s knižnicou. Porozprávali sme im ako vzniká kniha, ako sa správne zaobchádza s knihou a ako sa z nich stanu čitatelia. Potom sme si prečítali rozprávku,, Ako šlo vajce na vandrovku.“ Vyrobili si vlastne vajíčko, vylúštili krížovku a porozprávali sme sa o kamarátstve. S tretiakmi sme sa zahrali na ,,Popolušku.“ Deti preberali hrach a fazuľu, skladali puzzle  a na záver čítali rozprávku o Popoluške.

Deti s nudou a slovami zasa čítať prijali aktivitu, ale postupne ich zaujala a nakoniec boli s aktivitami spokojné a zamestnanie sa im páčilo.

Miladka Marcová