ŠKD Pohybové aktivity a voľnočasové aktivity - fotogaléria Dochádzka detí Výchovný program PROJEKTY ŠKD ZÁUJMOVÝ ÚTVAR 1 V ŠKD ZÁUJMOVÝ ÚTVAR 2 V ŠKD Tvorivé činnosti Aktivity počas mimoriadnej situácie Jesenné tvorenie: ŠKD_1 zimné tvorenie ŠKD_1 Jarné tvorenie v ŠKD Vianočné tvorenie 2023 Z rozprávky do rozprávky Deň Zeme Vianočné tvorenie v ŠKD_1_2023/24 Vianočné tvorenie v ŠKD_2_2023/24 Smernica ŠKD PROJEKTY ŠKD 2014-2024

ŠKD

Školský klub má dve oddelenia

1.oddelenie:   vychovávateľka:  Miladka Marcová -budova telocvične - 1. poschodie

2. oddelenie:  vychovávateľka:  Janka Kobolková -  budova telocvične - 1. poschodie

REŽIM DŇA

11.15              príchod detí do ŠKD

11.15 – 12.20              odpočinková činnosť

12.20 – 12.50              hygiena, obed

12.50 – 13.30            rekreačná činnosť(pohybové, súťaživé, kvízy, hlavolamy, tajničky, hádanky....)

14.30 – 15. 30          TOV – SVČ, PTČ, TVČ, EVČ, PRVČ

15. 30 – 16.15          rekreačná činnosť, odchod detí domov

Práca detí v ŠKD prebieha podľa ročného plánu, na ktorý nadväzujú mesačné plány.

Cieľom ŠKD je :

>aktívne rozvíjať estetické vnímanie a cítenie

>podporovať originalitu a sebarealizáciu detí

>pestovať sebadisciplínu a znižovať agresivitu medzi deťmi

<!   >viesť k dodržiavaniu čistoty a hygieny prostredia

<!   >zdokonaľovať motoriku rúk a osvojiť si pracovné návyky

<!   >rozvíjať kladný vzťah k rodine

<!   >vytvárať kladný vzťah k životnému prostrediu – využitie odpadového materiálu

<!    >rozvíjať pohybové schopnosti, otužovanie, pobyt v prírode.

...

AKTIVITY

Projekt ,,Karneval v ŠKD“

Utorkové popoludnie 13.12.2024 patrilo v ŠKD k veľmi vydareným. Nieslo sa v znamení karnevalu, masiek, tanca, smiechu, zábavy a hier. Deti sa v tento deň naozaj odreagovali a vydali zo seba všetku nahromadenú energiu, ktorej majú každý deň neúrekom. Zhotovením masiek si deti pripomenuli tradície, ktoré sa udržiavajú na Slovensku. Po vyčerpávajúcom tanci a hrách si deti pochutili na slaných a sladkých dobrôtkach a osviežili sa zdravým čajíkom. Cieľom karnevalu bolo zabaviť deti, vyčariť im úsmev a spokojnosť na tvári, prebudiť v nich svoje vlastné ja, aby dostali dostatok impulzov na úspešné vykročenie do nového dňa, kedy im zasa začínajú školské povinnosti.

Janka Kobolková, vychovávateľka ŠKD

2022-23

Deň Zeme 2023

Správa

Projekt - Deň Zeme

Dňa 21. apríla 2023 sme si pripomenuli v ŠKD významný deň a to najmä z hľadiska
enviromentálnej výchovy. Je dobré si pripomínať, že Zem je jediná, na ktorej môže človek žiť,
pretože sa vedcom ešte nepodarilo zistiť, či by ľudia mohli žiť dlhodobo i na iných planétach.
Preto je aj z tohto dôvodu jedinečná a mali by sme sa o ňu dobre starať.
A ako sme prežili tento deň v ŠKD?
Po príchode detí 1., 2. a 4. ročníka do ŠKD sme formou besedy rozoberali zaujímavé témy
z hľadiska starostlivosti a ochrany životného prostredia. Deti veľmi zaujímalo triedenie
odpadu, konkrétne plastových fliaš, ich zálohovanie a fungovanie automatu na tieto fľaše.
Beseda s deťmi sa niesla v duchu uvoľnenej atmosféry, veľa sme sa i nasmiali, lebo deti
nemohli pochopiť, kde miznú fľaše, keď ich vložíme do automatu. Nastalo veľa humorných
situácií a ich nápady boli veľmi zábavné. Po besede deti zhotovili maľbu na tému ,,Naša
planéta Zem“. Napokon sme navštívili neďaleký lesík, kde sme si vychutnali jeho čaro,
zasúťažili sme si a z nazbieraných šišiek zhotovili zaujímavé kreatívne dielko. Lesíku sme
pomohli tým, že sme sa snažili vyzbierať odpad, ktorý tam nezodpovední ľudia zanechali.

Z roprávky do rozprávky

Vianočné trhy

----------------------------------------------------------------------------------------------------

20121-22

Súťažno – vzdelávacia aktivita

,,Hovorme o jedle“

Deti ŠKD sa od 10. – 14. 10. 2022 zapojili do súťažno – vzdelávacej aktivity pod názvom ,,Hovorme o jedle“ na tému ,,Jedz a hýb sa“. S deťmi sa besedovalo o zdravom životnom štýle, zdravej výžive a pohybe, ktorý k tomu patrí. Počas besedy si pochutnali na ovocí a zelenine. Neskôr zhotovili výtvarnú prácu na túto tému. Nakoniec si zasúťažili v telocvični. Pohybová hra ,,Jabľčko a húsenica“ sa im veľmi páčila. Všetky deti boli veľmi aktívne a preto dostali aj malú odmenu za aktívnu činnosť.

Vypracovala: J. Kobolková, vychovávateľka ŠKD

-----------------------------

Projekt :  Hovorme o jedle.          Téma: ,, Jedz a hýb sa“

Cieľ: Rozšíriť vedomosti detí o zdravom stravovaní, utvrdiť ich poznatky o ovocí a zelenine a dôležitosť pravidelného pohybu.

Ako zdravo žiť ,sme si porozprávali 18. 10. 2022 v školskom klube detí v projekte :,,Hovorme o jedle“.

Po vyučovaní si deti zopakovali, čo tvorí potravinovú pyramídu. Naučili sme sa rozlišovať zdravé od nezdravého. Urobili sme si prezentáciu o zdravej strave, koľko máme piť a aké vody. Deti si do ŠKD priniesli rôzne ovocia a zeleninu. Rozprávali sme, aké je výhodné pestovať ovocie a zeleninu doma.

Finančná gramotnosť – porovnávanie cien. V obchode, na tržnici a vypestovanie doma. Hra – nakupovanie, platenie , vydávanie.

Nakreslili sme si ovocie a urobili nástenku.

Ovocie sme si umyli, nakrájali a s chuťou pojedli. K jedlu patri aj pohyb, preto sme deň ukončili športovými aktivitami na školskom ihrisku.

Prežili sme zaujímavý deň. Deti sa aktívne zapájali do všetkých činností, boli šikovní, tvoriví. Zábavnou formou si precvičili doterajšie vedomosti. Získali nové poznatky a vedomostí. Sľúbili, že ovocie, zelenina a pohyb budú pre nich prvoradé.

VychovávateľkaŠKD:  Milada Marcová

--------------------------------------------------------------