Tábory Fotografie Video - Tábor ZŠ Klokočov a ZŠ Vřesina - 2006 Prenájmy priestorov

Ubytovanie

Tábory

Letný detský tábor

Poplatky:

Ubytovanie na posteliach a používanie  uvedených služieb 4,- € na deň za osobu

prístelka 2,50

Strava:     5x denne - stravná jednotka 8,- €  na osobu a deň.

Na 25 žiakov 1 pedagogický dozor bezplatne.
Pre tábory organizované základnými školami možnosť zľavy.

Obec Klokočov leží v Turzovskej vrchovine v nadmorskej výške 500 až 1000 m. Typická je oblými kopcami bez strmých svahov. Spôsob osídlenia je kopaničiarsky.
Úz
emie obce patrí do Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

Ubytovanie -  Areál sa nachádza uprostred lesa, vo vzdialenosti 30 m od čistej rieky Predmieranky. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza aj bufet a obchod s potravinami, ku ktorým sa dá prejsť bez toho, aby dieťa vstúpilo na dopravnú komunikáciu. Deti budú ubytované v triedach maximálne po 12 osôb. Triedy sú vybavené drevenými posteľami (matrac, paplón, vankúš), žalúziami a samozrejme v každej triede je prístup k pitnej vode. Každý účastník má k dispozícii 2 uzamykateľné skrinky na odloženie osobných vecí. Na osobnú hygienu slúžia kabínkové sprchy, umývadlá s teplou vodou a WC.

Strava Pre deti do 15 rokov sa podáva 5x denne v školskej jedálni. Pitný režim zabezpečený.

Športové priestory Všetky sú umiestnené v oplotenom školskom areáli. K dispozícii je telocničňa 20x12 m, 4 stolnotenisové stoly, ihriská na tenis, volejbal, basketbal, futbal a florbal, samozrejme s možnosťou zapožičania potrebných športových náčiní (lopty, siete, rakety, hokejky). Na iné pohybové aktivity sa môžu využiť aj dve trvalo udržiavané trávnaté plochy.

Organizátor na požiadanie môže zabezpečiť: Jazdu na koňoch v školskom areáli.
      Výlet do Múzea Kysuckej dediny vo Vychylovke, jazdu na úzkokoľajovej lesnej úvraťovej železničke, prehliadku skanzenu s možnosťou pokračovania do Terchovej a prechádzku kaňonom riečky Belá (Dolné diery).  Taktiež je možná aj prehliadka mesta Žilina.

Z peších výletov doporučujeme najmä výchádzku ku Klokočovskému skáliu - nálezisku kameňov s guľovitou odlučnosťou, výlet do Korne k prírodnému ropnému prameňu a na pútnické miesto Živčáková - miesto zjavenia Panny Márie.
Možno pripraviť peší celodňový výlet na Lysú horu, najvyššiu horu na moravskej strane Beskýd. Okolie školy je ideálne na vychádzky do krásnej prírody charakteristicrj pestrou flórou a faunou. Deti sa môžu zabaviť aj zberom lesných plodov a húb.
Vo vzialenosti 600 m od školy je najkrajší kostol na Kysuciach.

Škola je vybavená satelitným pripojením TV SR a ČR + voľné kanály. Prehrávanie VHS a DVD nosičov je možné prostredníctvom videorekordérov a DVD prehrávačov na 2 farebných televíznych príjmačoch s uhlopriečkou 70 cm.
V budove školy sú priestory na detskú diskotéku. Účastníci majú k dispozícii aj 12 počítačových zostáv s pripojením na internet, využiť možno aj telefón či fax.

Ak sa k nám rozhodnete prísť, iste Vás na Kysuciach čaká skvelý pobyt.