Tábory/ Prenájom priestorov Fotografie

Ubytovanie

Tábory/ Prenájom priestorov

Letný detský tábor, letné a zimné relax pobyty

Poplatky:

Ubytovanie na posteliach vrátane služieb 8,- Eur/1 osoba s posteľou  na deň za osobu

prístelka 6,00 €/ osoba

Strava:     5x denne - stravná jednotka 12,- €  na osobu a deň (celodenné stravovanie) .

Nad 25 žiakov 1 pedagogický dozor bezplatne.
Pre tábory organizované základnými školami možnosť zľavy.

Prenájom školských priestorov

Prenájom školskej jedálne        10,00 Eur/1 hod.

Prenájom školskej kuchyne       10,00 Eur/1 hod.

Prenájom školskej telocvične     10,00 Eur/ 1 hod. - pre občanov obce Klokočov

20,00 Eur/ 1 hod. . pre občanov iných obcí

Schválené uznesením Obecného úradu zastupiteľstva obce Klokočov, platné od 10.03. 2023

Obec Klokočov leží v Turzovskej vrchovine v nadmorskej výške 500 až 1000 m. Typická je oblými kopcami bez strmých svahov. Spôsob osídlenia je kopaničiarsky. Územie obce patrí do Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

Ubytovanie -  Areál sa nachádza uprostred lesa, vo vzdialenosti 30 m od čistej rieky Predmieranky. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza obchod s potravinami, ku ktorým sa dá prejsť bez toho, aby dieťa vstúpilo na dopravnú komunikáciu. Deti budú ubytované v triedach maximálne po 12 osôb. Triedy sú vybavené drevenými posteľami (matrac, paplón, vankúš), žalúziami a samozrejme v každej triede je prístup k pitnej vode. Každý účastník má k dispozícii 2 uzamykateľné skrinky na odloženie osobných vecí. Na osobnú hygienu slúžia kabínkové sprchy, umývadlá s teplou vodou a WC.

Strava Pre deti do 15 rokov sa podáva 5x denne v školskej jedálni.

Pitný režim zabezpečený.

Športové priestory:  Všetky sú umiestnené v oplotenom školskom areáli. K dispozícii je telocničňa 20x12 m, 4 stolnotenisové stoly, ihriská na tenis, volejbal, basketbal, futbal a florbal, samozrejme s možnosťou zapožičania potrebného športového náčinia (lopty, siete, rakety, hokejky). Na iné pohybové aktivity sa môžu využiť aj dve trvalo udržiavané trávnaté plochy.

Výlet do Múzea Kysuckej dediny vo Vychylovke, jazdu na úzkokoľajovej lesnej úvraťovej železničke, prehliadku skanzenu s možnosťou pokračovania do Terchovej a prechádzku kaňonom riečky Belá (Dolné diery).  Taktiež je možná aj prehliadka mesta Žilina.

Z peších výletov doporučujeme najmä:

- vychádzku ku Klokočovskému skáliu - nálezisku kameňov s guľovitou odlučnosťou,

- výlet do Korne k prírodnému ropnému prameňu

- pútnické miesto Živčáková - miesto zjavenia Panny Márie.

Možno pripraviť peší celodňový výlet na Lysú horu, najvyššiu horu na moravskej strane Beskýd.

Okolie školy je ideálne na vychádzky do krásnej prírody charakteristickej pestrou flórou a faunou. Deti sa môžu zabaviť aj zberom lesných plodov a húb.

Vo vzialenosti 600 m od školy je najkrajší kostol na Kysuciach.

V budove školy je možnosť pripojenia na wifi.

Ak sa k nám rozhodnete prísť, iste Vás na Kysuciach čaká skvelý pobyt.