Profil školy História školy ŠkVP Učebný plán inovovaný pre 1. – 4. ročník (ISCED 1) Učebný plán - inovovaný pre 5. – 9. ročník (ISCED 2) Učebný plán pre žiakov s ľahkým stupňom mentálneho postihnutia pre primárne vzdelávanie Učebný plán pre žiakov s autizmom alebo ďalšími pervazívnymi vývinovými poruchami s mentálnym postihnutím Učebný plán pre žiakov so stredným stupňom mentálneho postihnutia pre primárne vzdelávanie Učebný plán pre žiakov s poruchami aktivity a pozornosti pre primárne vzdelávanie a nižšie stredné vzdelávanie Učebný plán pre žiakov chorých a zdravotne oslabených pre primárne vzdelávanie - Variant D Učebný plán pre žiakov chorých a zdravotne oslabených so stredným st. mentálneho postihnutia pre primárne vzd. – variant C Prevádzkový poriadok Základnej školy Klokočov Školský poriadok Vnútorný systém hodnotenia a klasifikácie žiakov v ZŠ Klokočov Vnútorná smernica o slobodnom prístupe k informáciám Finančná gramotnosť 2017, 2018, 2019 - 21_22_23 Školská jedáleň - Smernica Vnútorný  poriadok ŠKD Interná smernica o používaní mobilných zariadení počas vyučovacieho procesu Interná smernica  : „ Riešenie šikanovania žiakov“ FOTO školy

O škole, Dokumenty

Učebný plán - inovovaný pre 5. – 9. ročník (ISCED 2)

Učebný plán - inovovaný

pre 5. – 9. ročník (ISCED 2)

Učebný plán

Spolu:

povinné hodiny + voliteľné hodiny

* Označenie pre disponibilné hodiny

Poznámky k učebnému plánu pre 5.-9. ročník (ISCED 2) inovovaný v šk. roku 2023/2024

• Vyučovacia hodina v každom predmete má 45 minút.
  • Vo vyučovacom predmete technika sú zastúpené témy tematických celkov Technika a Ekonomika domácnosti podľa personálnych a materiálno-technických podmienok školy.
  • Maximálny počet vyučovacích hodín v týždni pre žiakov piateho  a šiesteho ročníka nesmie byť vyšší ako 30, pre žiakov siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka nesmie byť vyšší ako 34.
  • Náboženská výchova  alebo etická výchova sa vyučuje v skupinách s najvyšším počtom žiakov 20. Ak počet žiakov v skupine klesne pod 12 žiakov, možno do skupín spájať aj žiakov rozličných ročníkov. Náboženská výchova sa v školskom roku 2023/2024 delí na skupiny v triede VIII.A a IX.A.
  • Na vyučovanie predmetu anglický jazyk a francúzsky jazyk vytvárame skupiny s najvyšším počtom žiakov 17.
  • Na vyučovanie predmetu informatika delíme triedu na skupiny, ktoré sa napĺňajú do počtu najviac 17 žiakov.
  • Triedy na výučbu telesnej a športovej výchovy sa delia na skupiny ak je v nej počet žiakov vyšší ako 25.  V školskom roku 2023/2024 sa TSV delí na skupinu chlapcov a skupinu dievčat v IX.A triede.
  • Počet skupín a počet žiakov v skupine sa určí spravidla podľa priestorových, personálnych a finančných podmienok školy, podľa charakteru činnosti žiakov, podľa náročnosti predmetu s ohľadom na požiadavky ochrany zdravia a bezpečnosti práce.
  • Druhý cudzí jazyk sa vyučuje  od siedmeho ročníka v alternácii s predmetom prírodovedné aplikácie. Druhý CJ sa bude otvárať v prípade, že sa prihlási minimálne 50 % žiakov VI. ročníka. V prípade nesplnenia vymedzenej podmienky, žiaci budú navštevovať alternatívny predmet, t.j. prírodovedné aplikácie.  V prípade triedy s počtom žiakov  rovným alebo menším ako 17, sa budú žiaci vyučovať jeden predmet podľa vyššieho percenta záujmu žiakov.
  • Na vyučovanie predmetu prírodovedné aplikácie možno triedu rozdeliť na skupiny, ktoré sa napĺňajú do počtu najviac 17 žiakov. Prírodovedné aplikácie sa v školskom roku 2023/2024 v siedmom a ôsmom ročníku nedelia na skupiny, v deviatom ročníku sa delia na skupiny. Laboratórne cvičenia sa budú vyučovať blokovou výučbou s rozdelením tried na skupiny.
  • Rozdelenie hodín do ročníkov je v právomoci štatutára školy.
  • Voliteľné hodiny sme využili  na vyučovacie predmety, ktoré rozširujú a prehlbujú obsah predmetov zaradených do štátneho vzdelávacieho programu – anglický jazyk, matematika, výtvarná výchova v piatom ročníku, anglický jazyk, biológia, geografia, matematika v šiestom ročníku, slovenský jazyk a literatúra, matematika v siedmom ročníku, matematika v ôsmom ročníku, slovenský jazyk a literatúra, dejepis, matematika v deviatom ročníku.
  • Podľa tohto učebného plánu sa vzdelávajú aj žiaci so zdravotným znevýhodnením, ktorí sú v triede začlenení v rámci školskej integrácie.
  • Pri prestupe žiaka základná škola v prípade zistených odlišností zohľadní žiakovi ich kompenzáciu spravidla v priebehu jedného školského roka.

Prerokovaný v Pedagogickej rade dňa: 30.08.2023

Prerokovaný v Rade školy dňa: 31.08.2023