Profil školy História školy ŠkVP Učebný plán inovovaný pre 1. – 4. ročník (ISCED 1) Učebný plán - inovovaný pre 5. – 9. ročník (ISCED 2) Učebný plán pre žiakov s ľahkým stupňom mentálneho postihnutia pre primárne vzdelávanie Učebný plán pre žiakov s autizmom alebo ďalšími pervazívnymi vývinovými poruchami s mentálnym postihnutím Učebný plán pre žiakov so stredným stupňom mentálneho postihnutia pre primárne vzdelávanie Učebný plán pre žiakov s poruchami aktivity a pozornosti pre primárne vzdelávanie a nižšie stredné vzdelávanie Učebný plán pre žiakov chorých a zdravotne oslabených pre primárne vzdelávanie - Variant D Učebný plán pre žiakov chorých a zdravotne oslabených so stredným st. mentálneho postihnutia pre primárne vzd. – variant C Prevádzkový poriadok Základnej školy Klokočov Školský poriadok Vnútorný systém hodnotenia a klasifikácie žiakov v ZŠ Klokočov Vnútorná smernica o slobodnom prístupe k informáciám Finančná gramotnosť 2017, 2018, 2019 - 21_22_23 Školská jedáleň - Smernica Vnútorný  poriadok ŠKD Interná smernica o používaní mobilných zariadení počas vyučovacieho procesu Interná smernica  : „ Riešenie šikanovania žiakov“ FOTO školy

O škole, Dokumenty

Učebný plán inovovaný pre 1. – 4. ročník (ISCED 1)

Učebný plán inovovaný

pre 1. – 4. ročník (ISCED 1)

Učebný plán

náboženská výchova/

etická výchova

NAV/ETV

Matematika a práca s informáciami

matematika

S p o l u:

povinné hodiny + voliteľné hodiny

*Označenie pre disponibilné hodiny

Poznámky k učebnému plánu  pre 1.-4. ročník (ISCED 1) inovovaný v šk. roku 2023/2024

• Vyučovacia hodina v každom predmete má 45 minút.
  • Maximálny počet vyučovacích hodín v týždni pre žiakov prvého a druhého ročníka nesmie byť vyšší ako 23, pre žiakov tretieho a štvrtého ročníka nesmie byť vyšší ako 26.
  • Náboženská výchova  alebo etická výchova sa vyučuje v skupinách s najvyšším počtom žiakov 20. Ak počet žiakov v skupine klesne pod 12 žiakov, možno do skupín spájať aj žiakov rozličných ročníkov . V šk. roku 2023/2024 sa náboženská výchova nedelí na skupiny.
  • Anglický jazyk sa vyučuje od prvého ročníka.
  • Vyučovanie predmetu anglický jazyk sa v I. a IV. ročníku nedelí na skupiny.
  • Na vyučovanie predmetu informatika delíme triedu na skupiny, ktoré sa napĺňajú do počtu najviac 17 žiakov. Vyučovanie predmetu informatika sa v šk. roku 2023/2024 v I. a IV. ročníku nedelí na skupiny .
  • Telesná výchova sa v prvom  až štvrtom ročníku vyučuje pre chlapcov a dievčatá spoločne.
  • Vyučovanie predmetu pracovné vyučovanie v III. a IV. ročníku sa nedelí na skupiny.
  • Rozdelenie hodín do ročníkov je v právomoci štatutára školy.
  • Voliteľné hodiny sme využili  na vyučovacie predmety, ktoré rozširujú a prehlbujú obsah predmetov zaradených do štátneho vzdelávacieho programu – v prvom ročníku v predmete matematika, v druhom ročníku v predmetoch matematika a slovenský jazyk a literatúra, v treťom ročníku v predmetoch matematika a slovenský jazyk a literatúra, v štvrtom ročníku slovenský jazyk a literatúra.
  • Voliteľné hodiny sa využili na vytvorenie nového premetu anglický jazyk v I. a v II.  ročníku.
  • Podľa tohto učebného plánu sa vzdelávajú aj žiaci so zdravotným znevýhodnením, ktorí sú v triede začlenení v rámci školskej integrácie.
  • Pri prestupe žiaka základná škola, v prípade zistených odlišností, zohľadní žiakovi ich kompenzáciu spravidla v priebehu jedného školského roka.

Prerokovaný v Pedagogickej rade dňa: 30.08.2023

Prerokovaný v Rade školy dňa: 31.08.2023