Základná škola Klokočov

Prihlásenie

Vitajte na stránkach Základnej školy v Klokočove

          *********************************************************************************************************

Novinky

 • Základná škola Klokočov, Ústredie 976, 023 22 Klokočov

  prijme do pracovného pomeru:

  asistenta učiteľa na polovičný úväzok.

  Nástup od 01.09.2018 (pracovný pomer na dobu určitú), kvalifikačné predpoklady podľa zákona č. 317/2009 Z.z. o pedagogických a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhlášky č. 437/2009 Z.z.

  Požadované doklady:

  • žiadosť o prijatie do zamestnania
  • profesijný životopis
  • doklady o vzdelaní
  • súhlas so spracovaní
 • Ilustrácie k prečítaným knihám

  Do tohto projektu sa zapojili žiaci 1. a 2. stupňa ZŠ Klokočov. Deti kreslili a maľovali ilustrácie z kníh, ktoré prečítali. Boli to knihy alebo príbehy ako: Malý princ, Jelenček, Popoluška, Kráska a zviera, Jurošík, Rozprávky o vílach, Indiánske rozprávky, Malá morská panna, Neposlušné prasiatka a iné. Niektorí žiaci ešte dodajú svoje práce.

  Mgr. Zuzana Škorníková

 • Do galérie Krátke básne boli pridané fotografie.

  Krátke básne

  Žiaci V.A triedy a VII.A triedy sa na hodinách literatúry venovali tvorivému písaniu a vytvorili 2 zbierky krátkych básní. Piataci vytvorili zbierku Perly v dlani a siedmaci Kvapky rosy. Obidve zbierky obsahujú cca 36 básní. Žiaci v nich písali o svojej rodine, záľubách a koníčkoch, o trávení voľného času, zvieratách, o prírode a pod. Učia sa vyjadrovať svoje pocity, nálady, myšlienky a začínajú si uvedomovať hodnoty, ktoré sú pre nich dôležité.

 • Do galérie SLJ - Premetové projekty, Rozvoj tvorivého čítania boli pridané fotografie.

  Píšem babke list - 3.A, 5.A

  Žiaci 3.A triedy a 5.A triedy sa zúčastnili projektu zo slovenského jazyka Píšem babke list. Každý týždeň doniesli napísaný list babičke o tom, čo sa udialo predchádzajúci týždeň, alebo sa jej chceli s niečím pochváliť, prípadne zdôveriť. Projekt bol zameraný na rozvoj tvorivého písania, písania pekných viet a myšlienok, na dodržiavanie určitých pravidiel v písomnej komunikácii, dodržanie peknej úpravy a pod.

Kalendár

Narodeniny a meniny

Zajtra (Sobota 18.8.2018)
Daniela Gajdošová (7.A)
Alexandra Želiecka (9.A)
Viliam Čagala (7.A)
Elena Stopková  (2.A)