Profil školy História školy ŠkVP Učebný plán inovovaný pre 1. – 4. ročník (ISCED 1) Učebný plán - inovovaný pre 5. – 9. ročník (ISCED 2) Učebný plán pre žiakov s ľahkým stupňom mentálneho postihnutia pre primárne vzdelávanie Učebný plán pre žiakov s autizmom alebo ďalšími pervazívnymi vývinovými poruchami s mentálnym postihnutím Učebný plán pre žiakov so stredným stupňom mentálneho postihnutia pre primárne vzdelávanie Učebný plán pre žiakov s poruchami aktivity a pozornosti pre primárne vzdelávanie a nižšie stredné vzdelávanie Učebný plán pre žiakov chorých a zdravotne oslabených pre primárne vzdelávanie - Variant D Učebný plán pre žiakov chorých a zdravotne oslabených so stredným st. mentálneho postihnutia pre primárne vzd. – variant C Prevádzkový poriadok Základnej školy Klokočov Školský poriadok Vnútorný systém hodnotenia a klasifikácie žiakov v ZŠ Klokočov Vnútorná smernica o slobodnom prístupe k informáciám Finančná gramotnosť 2017, 2018, 2019 - 21_22_23 Školská jedáleň - Smernica Vnútorný  poriadok ŠKD Interná smernica o používaní mobilných zariadení počas vyučovacieho procesu Interná smernica  : „ Riešenie šikanovania žiakov“ FOTO školy

O škole, Dokumenty

História školy

Pre obec Klokočov je typické kopaničiarske osídlenie.

Práve to spôsobilo, že tu v minulosti fungovalo viacero malotriednych škôl. Tie sa nachádzali v miestnych častiach Rybáre, Riečky, Kornica, Klin, Vrchpredmier, Hlavice a Hrubý Buk.

Nevyhovujúce priestory viedli k tomu, že v roku 1961 sa začala výstavba novej 14-triednej školy s telocvičňou, školskou jedálňou, dielňami a bytovkou pre učiteľov.

Hlavný pavilón bol slávnostne otvorený 30. novembra 1963 a  3. decembra sa v novej škole, ktorej riaditeľom bol Ján Šperka, začalo vyučovanie.

Vo februári 1965 boli dané do užívania aj ostatné pavilóny a dá sa povedať, že škola bola zabezpečená nielen materiálne, ale aj personálne, pretože v rokoch 1962-63 začali prichádzať na školu prví absolventi Pedagogických inštitútov.

Na školu nastúpilo 11 absolventov: M.Margetinová, J.Opaterná, V.Stopková, B.Gocálová, A.Šamajová, A.Najdková, A.Opaterný, M.Kubišová, V.Prekopová, Z.Babalová, M.Babala. Ďalšími učiteľmi boli: Š.Hrtús, Ľ.Dočárová, M.Cisáriková, A.Balažová, M.Blumentálová, A.Brezinová, M.Surnecká, R.Trochová, M.Končitiková, K.Baniková, J.Duda, A.Okuliarová.

Migrácia učiteľov sa spomaľovala a učiteľský kolektív sa postupne stabilizoval.

Počet žiakov stále narastal a v školskom roku 1966/67 dosiahol počet 519.

V školskom roku 1967/68 nastúpil do funkcie riaditeľa školy Jozef Bruško a výmena učiteľov pokračovala. Na školu nastúpili: M.Brušková, A.Buchtová, J.Zigmund, M.Šimáková, S.Hrtanková, A. Dedičová, N.Kopecká, L.Kopecký.

V roku 1971 nastúpilo opäť nové vedenie školy- riaditeľom sa stal V.Didi.

Do školy nastúpili noví učitelia V.Cisár, E.Cisárová, M.Horčičáková, J.Stopka, A.Odkorková, M.Kupšová, I.Horčičáková, J.Gajdičiarová, A.Stopková, V.Smažáková, A.Dyčková, K.Cisáriková, A.Ondríková. Príchodom V. Didiho sa obnovila tradícia speváckeho zboru na škole, ktorý potom dlhé roky úspešne reprezentoval nielen školu, ale aj obec.

Po odchode V. Didiho v roku 1987 do funkcie riaditeľa školy nastúpil Ignác Našta. Po jeho odchode v roku 1991 bol do funkcie riaditeľa zvolený Jozef Zigmund , ktorý pôsobil vo funkcii až do odchodu do dôchodku v roku 2001. Učiteľský kolektív ešte doplnili: J.Srníčková, Ľ.Mudríková, T.Kučerová, I.Ostružiarová, Nina Niniková a M.Kasáková.

V priebehu rokov 1965-2005 sa pre nízky počet žiakov postupne rušilo vyučovanie na jednotlivých malotriednych školách a žiaci sa integrovali do plnoorganizovanej školy.

V rokoch 2001 - 2009 na poste riaditeľa školy pôsobil Mgr. Ladislav Kopecký, ktorý okrem postu riaditeľa školy dlhé roky zastával funkciu učiteľa, choreografa a tiež pôsobil ako umelecký vedúci a tanečný pedagóg FS Kysučan.

V rokoch 2010 - 2012 bola riaditeľkou školy Mgr. Mária Valčuhová.

Súčasnou  riaditeľkou školy, ktorá leží v prekrásnom prírodnom prostredí, je Ing. Jarmila Krišťáková.

V histórii školy vždy na škole úspešne pracovali záujmové krúžky. Okrem už spomínaného speváckeho aj ďalšie. Hádzaná a basketbal patrili v rámci okresu medzi najlepšie. Škola sa zapájala do mnohých ďalších aktivít, na škole boli skutočné talenty, ktoré robili dobré meno škole aj mimo okresu. Bývalá žiačka ZŠ Klokočov Irena Slezáková bola členkou olympijského tímu v hádzanej v Soule. V súťaži hliadok CO sa naši žiaci opakovane zúčastnili na majstrovstvách Slovenska , kde im len o vlások unikol titul. V prednese poézie a prózy sa žiaci pravidelne vracali s diplomami. Taktiež vo výtvarných súťažiach, na matematických a chemických olympiádach potvrdzovali klokočovské deti svoj talent.